קבוצת רכישה?

בעשור האחרון המושג קבוצת רכישה מלווה אותנו לכל מקום, רובנו לא מבינים היטב את משמעות המושג או יתרה מזאת חושבים שאנחנו מבינים אך מגלים את הטעויות שכבר מאוחר מידי, אז ראשית נתחיל עם ההגדרה של קבוצת רכישה –

קבוצת רכישה נדלנית

"היא קבוצת אנשים המתאגדת יחד על מנת לבנות מבנה מגורים, במטרה להוזיל עלויות ולעתים אף במטרה לבחור את השכנים."

קבוצת רכישה יכולה להתארגן באופן עצמאי (קבוצה הומוגנית הרוצה להתגורר ביחד - לדוגמה קבוצות רכישה לציבור הדתי והחרדי) או באמצעות חברה מנהלת המארגנת את כל שלבי הרכישה והבנייה. הקבוצה מאפשרת לחבריה להקטין את פערי הייזום שבקניית הנכס כמוצר מוגמר. בנוסף, בעבר, ובמקרים מסוימים גם היום, קבוצות הרכישה נהנו בהקלות בתשלומי המס (פטור ממס ערך מוסף על הקרקע ועל האגרות ומס רכישה נמוך יותר). מאידך, לרוב הסיכון שבהשתתפות ביזמות הפרויקט גדול יותר מהסיכון שבקניית אחת הדירות, והמחיר הסופי אינו מובטח".

לאחר שהבנו את ההגדרה המדויקת למושג "קבוצת רכישה" ניתן להסיק שבאזורנו (קרית טבעון והעמקים) אזור שעיקרו המוחלט בנוי על נכסים צמודי קרקע, כמעט ואין מקום שאפשר ליישם את קבוצת הרכישה.

רכישה קבוצתית

בשנים האחרונות פיתחה חברת "BM גרופ", את המושג "רכישה קבוצתית", את קונסטלציית הרכישה הזו פיתחנו תוך כדי שמירה על עקרון חסכון בעלויות וביטול הסיכון עד לכדי רמה אפסית שלא כמו ב"קבוצת רכישה". זאת אומרת שכל אחד מהרוכשים רשאי להמשיך לאחר חתימת חוזה כרצונו ובכל זאת יש לו את האופציה לפתח את השטח כקבוצה ו/או לבנות ביחד, (כמובן שחשוב לציין שכל אחד מהרוכשים רשאי לתכנן את הנכס שלו כרצונו). שלבי התהליך ב"רכישה קבוצתית".

  • לאחר שהרוכשים מוכנים ברמה הפיננסית לעסקה, נכנס השלב שאנו מחברים עו"ד מייצג לצד המשפטי.
  • לאחר חתימת חוזה, ישנה אופציה לקבל הצעה לפיתוח הקרקע ובניה.
  • איתור מגרש פוטנציאלי על ידי החברה.
  • הצעת חלוקה ראשונית ורעיונית (לא מחייב).
  • חשיפה לרוכשים פוטנציאלים בהתאמה לחלוקה הרעיונית.

 

* לפרטים על קבוצות רלוונטיות - 04-9531010 חברת BM תיווך נדל"ן.

 

 

זה מתחיל כחלום...
צעד אחד משנה את התמונה.
בחברתנו סוף התהליך ידוע מראש.